27 січня – міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. 27 січня ми відзначили  і пригадали страшне і нелюдське явище, яке відбулося в період 1933-1945-х років і отримало назву – Голокост, що призвело до умисного винищення незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини. 

Голокост ропочався в січні 1933 року, коли до влади прийшов Адольф Гітлер, і тривав фактично до 8 травня 1945 року. За період між 1933 і 1945 роками під час Голокосту було знищено більше 11 мільйонів чоловіків, жінок і дітей. Приблизно 6 мільйонів із них були євреями. Більше 1,1 мільйона дітей було знищено за час Голокосту. Діти були особливою мішенню для нацистів в цей період. Живими вони представляли виняткову загрозу, адже, подорослішавши, вони б створили нове покоління євреїв. Багато дітей задихнулися в скотовозах по шляху до таборів. Тих, хто вижив, негайно поміщали в газові камери. Наймасовіше вбивство при Голокості сталося у вересні 1941 року в урочищі Бабин Яр недалеко від Києва в Україні, де було вбито більше 33 000 євреїв всього за два дні. Євреїв змусили роздягтися і підійти до краю яру. Коли німецькі загони стріляли в них, вони падали вниз. Потім нацисти завалювали стіни яру, ховаючи і мертвих, і живих. Поліцаї хапали дітей і також скидали їх в яр.... ЦЬОГО НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

Сьогодні - у цей день – день скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної  печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити.. вже не запобігти.. але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не станеться! Будемо пам’ятати…

 

Фото. День пам’яті жертв Голокосту. 

День пам’яті жертв Голокосту

Дата публікації: 
п'ятниця, Січень 27, 2017 - 14:30