Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п'янить

9 листопада – День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Традиційно в Новоселицькій  школі  пройшли заходи  під гаслом «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п'янить». Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

12 листопада у 6-класі відбулося відкрите заняття «Узагальнення і систематизація вивченого з теми «Лексикологія» та «Фразеологія»», яке підготувала Тинкалюк Галина Василівна. Шестикласники прагнули переконати своїх ровесників та вчителів, що мова – це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. Адже для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Протягом тижня для шановних читачів бібліотеки в залі діяла ілюстративна книжкова виставка «О мово моя, душа голосна моя!». На виставці були представлені художні твори та словники, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу.

До Дня української писемності та мови у 5 класі був проведений відкритий урок з української літератури. Учні, з допомогою своєї вчительки Паранчич Олександри Василівни, поглибили й розширили свої знання про казкових істот, поповнили словниковий запас, розвинули творчі й комунікативні здібності, пошукові вміння та навички.

Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів.

Дата публікації: 
понеділок, Листопад 19, 2018 - 09:00